Франция и Австралия играят при 1:1 в мач от група D

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Франция - Австралия 1:1, ранен шок и нова контузия за петлите

Франция и Австралия играят при 1:1 в мач от група D на Мондиал 2022. Срещата се организира на стадион " Ал Джануб " в Ал Вакра. В 9-ата минута Крейг Гуудуин откри резултата, а в 27-ата минута Адриен Рабио изравни.

Срещата стартира ужасно за Австралия. Хари Сутер със страховит диагонален пас откри Матю Леки отдясно. Крилото се оправи с Люка Ернандес, след което центрира паралелно в наказателното поле, където Крейг Гуудуин не остави шансове на Юго Лорис за 0:1. В обстановката бранителят на Байерн Мюнхен получи травма в коляното и беше сменен от брат си Тео Ернандес.

Следващата голова опция още веднъж се откри пред " кенгурата ". В 22-ата минута Тео Ернандес сбърка, което разреши на Митчъл Дюк да овладее топката и да насочи подъл удар от границата на наказателното поле, който мина рисково над вратата.

В 27-ата минута Франция стигна до изравнителен гол. Първоначално отбраната на австралийците съумя да почисти топката след осъществяване на корнер. Кълбото обаче остана в притежение на международните първенци. Тео Ернандес получи отляво и с точно центриране откри Адриен Рабио, който беше оставен непокрит и с глава вкара за 1:1.

След половин час игра Жиру от сложна позиция опита удар с глава след центриране на Ернандес, само че стреля в навън.

Франция - Австралия 1:1

0:1 Крейг Гуудуин (9)

1:1 Адриен Рабио (27)

Франция: 1. Юго Лорис, 2. Бенжамен Павар, 24. Ибрахима Конате, 18. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес (12 - 22. Тео Ернандес), 8. Орелиен Чуамени, 14. Адриен Рабио, 7. Антоан Гризман, 11. Усман Дембеле, 9. Оливие Жиру, 10. Килиан Мбапе

Селекционер: Дидие Дешан

Австралия: 1. Матю Райън, 3. Натаниъл Аткинсън, 19. Хари Сутер, 4. Кий Роулс, 16. Азиз Бехич, 13. Аарън Муй, 14. Райли Макрий, 22. Джаксън Ървайн, 23. Крейг Гуудуин, 7. Матю Леки, 15. Мичъл Дюк

Селекционер: Греъм Арнолд

Съдия: Виктор Гомес

Стадион: " Ал Джануб ", Ал Вакра